» Зміст діяльності. Новини » Технологічний напрямок

Краса власними руками
26.01.2017, 16:35

25 січня 2017 року на базі Котелівського навчально-виховного комплексу проведено районний майстер-клас для вчителів трудового навчання (технічні та обслуговуючі види праці) загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Розвиток індивідуальних здібностей і обдарованості учнів на уроках трудового навчання».

Радо привітали учасників майстер-класу, презентували свою шкільну родину учні школи. Перші враження прибулих дали змогу відчути, що в школі панує атмосфера добра, злагодженої роботи, міцності педагогічного колективу. Заступник директора з НВР  Берча М.М. представила візитівку школи, в якій висвітлила історію розвитку школи, проблему, над вирішенням якої працює колектив, досягнення в роботі вчителів.

         Методист районного методичного кабінету Міхаєса О.В. ознайомив учасників з планом та завданнями майстер-класу, наголосив на актуальності теми та важливості питань, що обговорюватимуться. 

Учасники майстер-класу відвідали показовий урок з обслуговуючої праці у 7 класі, який провів учитель трудового навчання Рошка І.А. Це був незвичайний урок, на якому діти при допомозі вчителя навчилися в'язати гачком. Тема уроку: «Плетіння гачком як вид декоративно ужиткового мистецтва. Вироби, плетені гачком». Чітко була визначена мета уроку, завдання. Цікавими були учнівські повідомлення про історію рукоділля українців. На уроці мали місце міжпредметні зв’язки з зарубіжною літературою, українознавством. Учитель дотримувався всіх етапів проведення уроку, використовував ІКТ для демонстрації етапів в’язання виробу. На уроці панувала атмосфера творчої праці, бо  вчитель керувався гаслом Чарльза Діккенса: «Працьовитість - душа будь-якої справи і запорука добробуту». Саме улюблена праця приносить насолоду кожній людині, тому Іван Анатолійович   намагався прищепити любов до в’язання, до кропіткої праці.

Наступним етапом роботи був майстер-клас з  гостями, який провів Рошка А.П.  на тему: «Випалювання по деревині як дизайнерське рішення в проектно-конструкторській діяльності». Анатолій Павлович ознайомив присутніх з різними техніками оздоблення, послідовністю виконання художнього випалювання по деревині. Родзинкою заходу стало те, що учителі району мали змогу самостійно виготовити сувенір: дерев’яного  півня -  символа цього року.

           На методичній частині учасники майстер-класу детально проаналізували урок Рошки І.А. та майстер-клас Рошки А.П., дали високу оцінку роботи педагогів та побажали нових творчих успіхів, натхнення, завзятості, оптимізму. А під час круглого столу були розглянуті наступні питання:

 1.Основні вимоги щодо сучасного уроку технічної та обслуговуючої праці згідно з новими Державними стандартами базової та повної середньої освіти.

  2.Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів з трудового навчання.

  3.Методичні рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання у 2016-2017н.р.

    На завершення майстер-класу з урахуванням зауважень та пропозицій учасників були прийняті методичні рекомендації.

     Усі присутні залишили навчальний заклад із гарним настроєм і побажаннями колегам творчої наснаги у вихованні майбутнього покоління. Дивитись фотоальбом...

Категорія: Технологічний напрямок | Додав: zgznz
Переглядів: 90 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання:

Copyright MyCorp © 2017 | , Районний методичний кабінет відділу освіти Новоселицької РДА © , 2016