» Зміст діяльності. Новини » Природничо-математичний цикл

семінар вчителів математики
31.01.2017, 13:48

24 січня 2017р. в приміщенні Новоселицької гімназії пройшов семінар вчителів математики навчальних закладів Новоселицького району з теми «Розвиток логічного мислення на уроках математики». Заступник директора з НВР Фороснянського НВК, вчителька математики Раїса Павлівна Дирда відкрила захід, представивши візитну картку своєї школи.

Після ознайомлення учасників заходу з планом роботи семінару перейшли до теоретичного модуля. По першому питанню «Роль логічного мислення в розвитку здібностей учнів до різних видів діяльності та практичної компетентності» виступила Дирда Р.П. Логіка розвитку сучасної цивілізації ставить перед освітою завдання, для виконання яких необхідно формулювати нові концептуальні ідеї навчання. Людина, щоб реалізуватися в суспільстві, повинна вчитися практично все своє життя. Якість сучасної освіти визначається не стільки тим, що дитина знає і чого вона навчилася в школі, скільки здібностями і вміннями орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях та використовувати набуті знання в нових умовах.

Вчитель математики Боянської ЗОШ Тома Ілля Дмитрович наголосив на ролі і місці в позаурочній та позакласній роботі з математики підготовки та проведенні Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів «Кенгуру». Ці цікаві та захоплюючі конкурси неабияк розвивають логічне мислення учнів та готують їх до виконання та оформлення тестових завдань з ДПА та ЗНО.

     Після невеликої перерви - практичний модуль. Започаткувала його вчителька математики Новоселицької гімназії Аліна Михайлівна Ковдриш,  яка поділилася досвідом роботи з теми «Творчі та практичні завдання з математики та їх значення в розвитку логічного мислення учнів». Вчителів зацікавила методика складання творчих завдань та проведення факультативу «Логіка» в 5-6 класах гімназії. Продовжила роботу семінару Дирда Р.П., провівши ділову гру «Методика роботи над задачами з логічним навантаженням. Різні методи розв’язування логічних задач», яка захопила увагу кожного учасника.

                Вчитель математики Котелівського НВК Василь Васильович Калетник обмінявся досвідом з проблеми «Логіка і ЗНО: логічні міркування при розв’язуванні деяких задач зовнішнього незалежного оцінювання». Кожен мав можливість висловити свою думку, поділитись досвідом, запропонувати метод розв’язування задач. І головне – що зроблено і що треба зробити для покращення якості математичної освіти і якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.

Учасники дякували організаторам заходу за змістовну і корисну роботу. Прийняті та затверджені рекомендації семінару-навчання вчителів математики.

Категорія: Природничо-математичний цикл | Додав: zgznz
Переглядів: 73 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання:

Copyright MyCorp © 2017 | , Районний методичний кабінет відділу освіти Новоселицької РДА © , 2016